Fs Fs T in YT
P Sledovať I
SK  Ste tu.  Domov  >  Blog

Môj blog

Všetky moje blogy

Evakuačný ruksak - na čo je dobrý?  Evakuačný ruksak sa Vám zíde v prípade teroristického útoku alebo prírodnej katastrofy - zemetrasenie, cunami, hurikán, záplavy, zosuv pôdy, výbuch, požiar a podobne. Mnohí zažívajú prírodné katastrofy prvýkrát v živote a ďalší ich ešte len zažijú.

Prečo mnohí vedci neveria v evolúciu  Teória o medzičlánkoch - populáciách, ktoré by mali rysy dvoch druhov sa nenašli a ani sa už nikdy nenájdu. Jednotlivé druhy zvierat sa objavujú náhle, skokovo a nie postupne. Archeologické vykopávky Darwinovu teóriu jasne vyvrátili.

Právo na život  Moje práva končia tam, kde začínajú práva druhých. Život človeka je dar. Ekologická doprava potravín a Centrálny register potravín.

Obaly potravín a ekológia  Koľko vzduchu obsahuje obal vášho výrobku. Preprava vzduchu je neekologická. Podiel vzduchu v obale výrobku je potrebné znížiť, aby kamióny prevážali potraviny a nie vzduch.

Koľko cibule mám nakrájať  Častokrát si nevieme predstaviť, koľko malých cibúľ máme nakrájať namiesto jednej veľkej. Naštastie to vieme vypočítať pomocou vzorca objemu gule. 1 veľká cibuľa sa rovná 8 malým.

Kto boli Nefilim  Nefilim boli muži - hybridné potomstvo padlých zhmotnených anjelov a ľudských žien. Títo preslávení muži boli vysokí a silní, ale krutí a veľmi zlí.

Život na Zemi v roku 3000  Ako si predstavujem život na Zemi v roku 3000. Človek bude žiť v dokonalej harmónii s prírodou a zvieratami. Ľudia už nebudú starnúť ani zomierať.

Ekológia a odpadky  Boli ste sa niekedy pozrieť na skládke odpadu? Vrelo vám to doporučujem. Plastový odpad zaplavil našu planétu a spôsobuje vážne problémy vo vode aj na súši.

Ako byť šťastný  Viac šťastia je v dávaní ako v prijímaní. Šťastie nezávisí od toho, koľko toho máme, ale či sme spokojný s tým čo máme. Dôležitejšie sú vzťahy v rodine a s priateľmi ako peniaze. Pozitívny postoj nám pomôže dosiahnuť ciele, ktoré sme si v živote stanovili.

Ako byť zdravý  Život je pohyb. Najzdravší pohyb človeka je chôdza. Venujte sa chôdzi alebo turistike hodinu denne. Alternatívne športy sú beh a bicyklovanie. Najlepšie je športovať v lese, kde dýchate čistý vzduch.

Cesta na Mars  2030 - 2039 je predbežný termín pre začatie osídľovania Marsu. Na Marse je voda a vďaka tomu bude osídlenie Marsu jednoduchšie. Stavať sa budú dva druhy budov - na povrchu a pod povrchom. Budú sa v nich pestovať rastliny a stromy, ktoré budú produkovať kyslík.

Koniec letného a zimného času  V priebehu niekoľkých rokov bude letný a zimný čas už minulosťou a zavedie sa jedno časové pásmo pre celú Zem. Náš biorytmus (vnútorné hodiny človeka) sa mení podľa polohy slnka. Pri zmene hodín na letný čas sa narušia vnútorné hodiny človeka a jeho spánok.

Najlacnejšia energia - ušetrená energia  Ušetrite viac ako 100 Eur ročne na elektrickej energii. Odpojte zo zásuvky všetky elektrické spotrebiče, ktoré práve nepoužívate. Predlžovačku s vypínačom môžete vypnúť namiesto odpojenia spotrebiča zo zásuvky.

Iplikátor  Zbavte sa bolesti chrbta a krku používaním iplikátora. Iplikátor položte na matrac a vankúš. Ležte na ňom bez oblečenia.

Baťove ceny a problémy s nimi spojené  Baťove ceny končia číslicou 9. V dávnej dobe, keď ceny bežne končili číslicou 0 mali Baťove ceny opodstatnenie, Baťove topánky boli lacnejšie. V dnešnej dobe množstvo cien končí číslicami 90 alebo 99. Dnes sú už Baťove ceny nevýhodné pre obchodníkov a aj kupujúcich, a predsa sa stále v hojnom množstve používajú.

Kolobeh peňazí - Slovenské výrobky  Pracujte rovnako, zarábajte dvojnásobne. Dajte prácu ľuďom vo svojom okolí iba tým, že budete kupovať výrobky z Vašej krajiny a z Vášho regiónu. Počet kamiónov dovážajúcich zahraničné produkty sa zníži a pomôžete aj ekológii.

Zjednodušené zobrazenie
Prístupom na webové stránky vla.sk vyjadrujete Váš súhlas s dodržiavaním podmienok používania.
Podmienky používania  |  Mapa stránok
Copyright © 2007-2020 Vladimír Slávik