PC
Počítač
Tab
Tablet
Smart
Smartfón
ENG
Anglicky
English
RUS
Rusky
Русский
CZE
Česky
Čeština
QR
Slovensko
Fs F T in YT
P Sledovať I VK
SK  Ste tu.  Domov  >  Šport  >  Pohybový tréning

Pohybový tréning
/
Práca nôh

Nepredvídateľné, rýchle, nízke, presné, krátke a rôznorodé kroky - brzdenie nohami - rýchle reakcie - odhad rýchlosti - predvídanie


Základná práca nôh a pohybové zručnosti pozostávajú z naučených šablónových krokov. Získavajú sa opakovaním s použitím kuželov a rebríkov. Športovci trénujú rýchle kroky vo vnútri rebríka podľa rôznych pohybových šablón krokov. Automatizovaná práca nôh sa dosiahne neustálym opakovaním šablónových krokov počas niekoľkých rokov.

Pokročilá práca nôh je technika, ktorá pozostáva z učenia sa pohybov, kde každý krok má inú dĺžku a smer. Musíte sa naučiť, ktoré kroky je bezpečné urobiť, aby ste sa nezranili, lebo riziko zranenia je pri tejto technike vyššie. Najprv sa naučíte urobiť každý možný aj nemožný krok. Používaním kombinácii rôznych krokov sa vaše pohyby zautomatizujú. Nakoniec sa naučíte rozhodovať, či je bezpečné použiť pokročilú prácu nôh v situácii, ktorú potrebujete vyriešiť.

Pohybové schopnosti sú dôležité v mnohých športoch. Zachovanie pokoja v každej situácii Vám pomôže znížiť reakčný čas. Zlepšenie priestorového videnia Vám umožní reagovať ešte rýchlejšie. Veľmi rýchle, nízke, presné a krátke kroky sú kľúčové pre úžasnú stabilitu a rýchle reakcie. Zmena smeru pohybu špeciálnymi spôsobmi kladenia nôh a súčasným nakláňaním sa celého tela je veľmi účinná.

Aj keď budete mať premyslený ďalší krok, možete sa rozhodnúť v poslednej chvíli aký krok naozaj urobíte. Predvídanie smeru a dĺžky Vášho ďalšieho kroku bude veľmi náročné. Technika rýchlych a nízkych krokov si vyžaduje naučiť sa rôzne spôsoby brzdenia nohami. Metódy brzdenia jednou alebo obidvoma nohami sú veľmi užitočné, keď chcete rýchlo zmeniť smer pohybu alebo pokračovať v pohybe v opačnom smere.

Zjednodušené zobrazenie Tmavý režim
Prístupom na webové stránky vla.sk vyjadrujete Váš súhlas s dodržiavaním podmienok používania.
Podmienky používania  |  Mapa stránok
Copyright © 2007-2021 Vladimír Slávik