PCPočítač TabTablet SmartSmartfón
Zjednodušené zobrazenie
Tmavý režim
English  Русский  Deutsch  Español  Čeština  Polski 
E-mail:

Naučím Vás kúpiť správny počítač

Alebo vyberiem počítač vhodný pre Vás


Aké počítačové poruchy poznáme?
1. Najčastejší problém s počítačom sa nachádza medzi stoličkou a monitorom počítača.
2. Problém so softvérom - jedná sa o problém s operačným systémom alebo aplikáciou.
3. Problém s hardvérom - jedná sa o zlý kontakt počítačových komponentov alebo fyzické poškodenie niektorého komponentu.

Podľa čoho si vybrať počítač?
Ste ochotní investovať do kúpy počítača, aby Vám slúžil 10 rokov? Budete ho používať s využitím batérie bez pripojenia k elektrickej sieti? Aký veľký a ťažký prenosný počítač bude pre Vás vhodný? Aký veľký displej Vám umožní pracovať rýchlejšie na kancelárskom počítači? Chcete herný počítač s KVALITNOU integrovanou grafickou kartou, ktorá zvládne hranie hier pri nižších detailoch? Potrebujete herný počítač s KVALITNOU dedikovanou grafickou kartou na hranie hier pri maximálnom rozlíšením a detailoch? Ako zistíte, ktoré komponenty počítača sú výkonné a ktoré nie?

Čoho by ste sa mali vyvarovať?
Kupujete počítač bez optickej mechaniky, ale chcete na ňom prehrávať CD / DVD? Kupujete počítač bez USB-C portu a pritom ho chcete používať? Kupujete kvalitný počítač, ale spomalí ho jeden nekvalitný komponent? Kupujete výkonný počítač, ktorý má nekvalitný displej / monitor? Kupujete počítač ktorý bude mať veľmi veľkú spotrebu elektrickej energie? Kupujete prenosný počítač so slabou kapacitou batérie, ktorá sa rýchlo vybije? Kupujete 13 palcový tablet, ktorý sa Vám nevojde do kabelky? Kupujete výkonný počítač, ktorý má pomalý HDD disk? Kupujete herný počítač s integrovanou grafickou kartou? Kupujete počítač s výkonnou alebo energeticky úspornou grafickou kartou?

Stolné počítače
Najvýkonnejšie počítače pre domáce použitie zaberajú najviac miesta. Pozostávajú zo samostatného monitora - väčšinou s uhlopriečkou obrazovky 24 - 32 palcov (61 - 81 cm). Skrinka počítača obsahuje matičnú dosku, procesor, pamäť RAM, SSD alebo HDD disk, grafickú kartu, optickú mechaniku, zdroj a iné. Niektoré komponenty počítača musia byť výkonné, iné zas nie, závisí to od toho na čo ho budete používať. Niektoré počítače potrebujú rýchly procesor, iné rýchlu grafickú kartu, ďalšie zas rýchly SSD disk alebo veľkú pamäť RAM.

Počítače All-in-One
Počítače typu All-in-One sa nachádzajú priamo v tele monitora, väčšinou sa jedná o kancelárske počítače. Pripojíte klávesnicu, myš a môžete pracovať s kompletným počítačom. Uhlopriečka obrazovky je väčšinou 20 - 28 palcov (51 - 71 cm).

Prenosné počítače s batériou
Notebooky sú prenosné počítače, ktoré majú o niečo nižší výkon ako stolné počítače. Hlavnou nevýhodou oproti stolným počítačom je menšia uhlopriečka displeja, zvyčajne 13,3 - 17,3 palca (34 - 44 cm). Tablety sú zariadenia väčšinou s uhlopriečku 10 až 13 palcov (25 až 33 cm) a obyčajne bez klávesnice. Tablety používajú 5G alebo 4G LTE internet, avšak niektoré modely majú iba WiFi pripojenie. Niektoré tablety možno použiť aj na telefonovanie a posielanie SMS správ.

Mini počítače
Kancelárske počítače bez monitora s rozmermi okolo 6 x 6 x 2 palce (15 x 15 x 5 cm).

USB počítače
Špecifický počítač, ktorý vyzerá ako USB kľúč.

Ťažiarske počítače
Špecifický počítač, ktorý sa používa na ťažbu kryptomien ako sú Bitcoin a iné.Podmienky používania Kontakt


Copyright © 2023 Vladimír Slávik